Šíp (1170mnm) Šípska Fatra

11.05.2017

Dnes písal Marek

Po mojej nočnej sa stretávam s Nikolasom a odchádzame z Bratislavy rýchlikom o 7:55... Do Kráľovian prichádzame zmeškaný a tak je jasné že nás Osobák do Stankovian čakať nebude. vydávame sa preto peši... prejdeme mostom cez Váh, čudujem sa že obyvatelia tejto dediny sú odrezaný od reality a z dediny nevedie žiadny cestný most cez Váh a tak ľudia ktorí sa chcú napojit na hlavný ťah musia jazdiť až cez ďalšiu dedinu, ktorá už most má :)
zo začiatku nás prekvapil brutálny strmak kde prevýšenie 700 metrov na krátkom úseku dáva brutálne zabrať... Medzitým prechádzame PodŠíp krásnu osadu s chatka mi kde využívam služby kadibúdy :D pritom sa mi naskytne pohľad na Veľký Rozsutec :)
po stupaku sa dostaneme na prvú vyhliadku kde prekvapivo sledujeme starší pár. žena pózuje na skalách - jeden chybný krok a už jej niet a muž ju naviguje ako by sa mala postaviť. po pár fotkách ideme ďalej kde.stupame hore až sa dostaneme na Zadný Šíp. porobime fotky, pokochame sa výhľadmi a smerujeme ďalej.
Po skalnatom hrebeni sa dostávame onedlho na nás cieľ - Šíp. je tu prekrásne - strávime tu asi hodinku a poberáme sa dole do Stankovian.
po ceste ešte upriamuje pohľad na pasúce sa ovečky ktorých zvončeky na krku vydávajú nádherné zvuky.
v dedine stankovany máme čas vyše hodiny čo využívame na stanicnú krčmu a nejaké to pivko...
TO BE CONTINUED