Šíp (1170mnm) Šípska Fatra

11.05.2017

Dnes písal Marek

Po mojej nočnej sa stretávam s Nikolasom a odchádzame z Bratislavy rýchlikom o 7:55... Do Kráľovian prichádzame zmeškaný a tak je jasné že nás Osobák do Stankovian čakať nebude. vydávame sa preto peši... prejdeme mostom cez Váh, čudujem sa že obyvatelia tejto dediny sú odrezaný od reality a z dediny nevedie žiadny cestný most cez Váh a tak ľudia ktorí sa chcú napojit na hlavný ťah musia jazdiť až cez ďalšiu dedinu, ktorá už most má :)
zo začiatku nás prekvapil brutálny strmak kde prevýšenie 700 metrov na krátkom úseku dáva brutálne zabrať... Medzitým prechádzame PodŠíp krásnu osadu s chatka mi kde využívam služby kadibúdy :D pritom sa mi naskytne pohľad na Veľký Rozsutec :)
po stupaku sa dostaneme na prvú vyhliadku kde prekvapivo sledujeme starší pár. žena pózuje na skalách - jeden chybný krok a už jej niet a muž ju naviguje ako by sa mala postaviť. po pár fotkách ideme ďalej kde.stupame hore až sa dostaneme na Zadný Šíp. porobime fotky, pokochame sa výhľadmi a smerujeme ďalej.
Po skalnatom hrebeni sa dostávame onedlho na nás cieľ - Šíp. je tu prekrásne - strávime tu asi hodinku a poberáme sa dole do Stankovian.
po ceste ešte upriamuje pohľad na pasúce sa ovečky ktorých zvončeky na krku vydávajú nádherné zvuky.
v dedine stankovany máme čas vyše hodiny čo využívame na stanicnú krčmu a nejaké to pivko...
TO BE CONTINUED

Klobaskari on tour 
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky